En İyi WordPress Hosting Firmaları Hangileri? Kaliteli ve Ucuz WordPress Hosting Paketleri

En iyi WordPress hosting alabileceğiniz Hostixo gibi birçok firma mevcut. Bu tür güvenilir hosting firmalarından istediğiniz paketi rahatlıkla alabilirsiniz. WordPress hosting hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hosting bir web sitesi için en önemli şeylerden bir tanesi. Eğer bir web sitesi açmak istiyorsanız hosting firması ve hosting paketi seçerken iyi araştırmak yapmak zorundasınız. Aksi takdirde web sitenizde birçok problemlerle karşılaşabilirsiniz. Hosting türü seçerken de elbette siteniz için doğru olan seçimi yapmalısınız.

Örneğin, bir WordPress web sitesi açmak istiyorsanız, WordPress hosting paketi tercih etmeniz siteniz için çok daha doğru olacaktır. Eğer WordPress hosting almak istiyorsanız ancak hangi firmayı seçeceğinizi bilmiyorsanız yazımızdaki listeye göz atabilirsiniz. En iyi WordPress hosting hangi firmalardan alınır? Birlikte öğrenelim.

Web Hosting Nedir?

En iyi WordPress hosting firmaları listemize geçmeden önce bahsetmek istediğimiz bazı şeyler var. İlk olarak hosting konusuna kısaca değinmek istiyoruz. Hosting aslında web siteleri için olmazsa olmaz bir şey. Çünkü ziyaretçiler bir web sitesine aslında hosting sayesinde erişiyorlar.

Hosting, web sitesinin dosyalarının bulunduğu sunucu olarak tabir edilebilir. Yani web sitelerinin yayınlanması hosting sayesinde oluyor. Bir ziyaretçi bir web sitesine erişmek istediğinde sitenin hosting yani sunucusuna istek gönderiliyor.

Bu sorgu sonucunda bir problem yoksa ziyaretçi siteye erişim sağlayabiliyor. Bu yüzden sitenizin ihtiyacına göre en iyi WordPress hosting firmasını veya ihtiyacınız olan hostingi sunan firmayı dikkatli belirlemeniz gerekiyor. Hostingin birbirinden farklı birçok türü bulunuyor.

Bu hosting türleri arasında WordPress hosting, VPS hosting gibi birbirinden farklı birçok hosting türü yer alıyor. Bu yüzden web siteniz için doğru hosting türünü seçmeniz gerekiyor. Hosting türünü seçtikten sonra geriye hosting paketi kalıyor. Hosting paketi de aslında seçtiğiniz hosting türünün özellikleri olarak tanımlanabilir.

Hosting Türü ve Hosting Paketi Seçerken Neden Dikkatli Olunmalı?

En iyi WordPress hosting firmalarından önce biraz hosting türlerinden ve hosting paketlerinden bahsetmek istiyoruz. İlk olarak web siteniz için bir hosting firması belirlediğinizi varsayalım. Sonrasında siteniz için doğru bir hosting türü seçmelisiniz.

Hosting türleri arasında VDS hosting, VPS hosting, WordPress hosting ve Linux hosting gibi birbirinden farklı birçok hosting yer alıyor. Bu hosting türleri arasından siteniz için doğru hostingi seçmeniz oldukça önemli bir konu.

Örneğin, WordPress web sitesi için en iyi WordPress hosting firmalarından WordPress hosting türünü seçmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Bunun yanı sıra birçok hosting türünde birbirinden farklı hosting paketleri bulunuyor. Hosting paketleri de aslında web sitenizin sunucusunun özellikleri olarak tanımlanabilir.

Örneğin, WordPress hosting türünde birbirinden farklı özelliklere sahip birçok paket mevcut olabiliyor. Bu paketlerin başlangıç seviyesinde 1 GB RAM, 1 core CPU gibi özellikler bulunabiliyor. En üst paketlerdeyse 8 GB RAM 4 core CPU gibi özellikler bulunabiliyor.

İşte bu yüzden web siteniz için doğru paketi dikkatli şekilde seçmeniz gerekiyor. Özellikle gereğinden düşük özelliklere sahip bir hosting paketi seçerseniz ileride web sitenizde yavaşlama gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

WordPress Hosting Nedir? Diğer Hosting Türlerinden Farkı Ne?

En iyi WordPress hosting konusundan önce tabii ki WordPress hostingin ne olduğunu bilmeniz gerekli. WordPress hosting, basitçe açıklamamız gerekirse WordPress web siteleri için özel hazırlanmış hosting türüdür. Bu hosting türü hem donanımsal hem de yazılımsal açıdan WordPress web sitelerine göre optimizasyon edilmiştir.

Böylece WordPress web siteleri bu hosting türü sayesinde daha yüksek performanslı ve problemsiz şekilde çalışabilirler. İşte WordPress hostingi diğer hosting türlerinden ayıran özellikte budur. WordPress hosting, WordPress web sitelerine özel hazırlandığı için WordPress site sahipleri tarafından özel olarak tercih edilir.

En İyi WordPress Hosting Firmaları

1- Hostixo

eniyihostingfirmasi-en-iyi-wordpress-hosting-2022-hostixo

En iyi WordPress hosting firmalarına geçmeden önce özel tavsiyemiz olan Hostixo firmasından biraz bahsetmek istiyoruz. Hostixo, en iyi hosting firmaları Türkiye listesinde kesinlikle yer alabilecek bir firma. Türkiye’nin en iyi hosting firmaları 2022 arasında bulunan Hostixo, birçok kişi tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebiliyor.

Kullanıcılara VDS sunucu ve reseller hosting gibi birçok farklı hizmet sunan bu şirket, WordPress hosting paketleriyle de dikkat çekiyor. Çünkü Hostixo’da WordPress hosting paketleri genel olarak oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Üstelik WordPress hosting paketlerinden bazılarının yanında ücretsiz alan adı kaydı da hediye ediliyor. Böylece domain için ekstra ücret ödemenize gerek kalmıyor.

Neden Hostixo Tercih edilmeli?

En iyi WordPress hosting paketleri arıyorsanız Hostixo Hosting sizin için doğru tercih olabilir. Çünkü Hostixo’yu tercih etmeniz için birçok farklı sebep bulunuyor. Hostixo’da bulunan birçok hizmet genel olarak uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

Kullanıcılar bu hizmetlerden istediklerini seçerek rahatlıkla satın alabiliyorlar. Ayrıca Hostixo, genel olarak müşterilerinden olumlu geri dönüş alan bir firma. Yani bu firmayı tercih eden kişiler genellikle hizmetten oldukça memnun kalıyorlar.

Kısacası Hostixo, teknik destek ve hizmet kalitesi gibi konularda oldukça yüksek performans sergileyen bir firma. Üstelik bu firma, kaliteli hizmeti genel olarak oldukça uygun fiyatlarla müşterilere sunuyor. Hostixo’nun tercih edilme sebeplerinden bazıları bu şekilde oluşuyor.

Hostixo WordPress Hosting Özellikleri Neler?

eniyihostingfirmasi-en-iyi-wordpress-hosting-firmasi-hostixo

Hostixo WordPress hosting paketleri, piyasadaki en iyi WordPress hosting paketleri arasında yer alıyor. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu paketlerin özellikleri de oldukça tatmin edici seviyede. Bu firmanın tüm WordPress hosting paketlerinde limitsiz trafik ve ücretsiz SSL sertifikası bulunuyor.

Ayrıca başlangıç paketi hariç tüm paketlerde .com uzantısı dahil birçok uzantıda ücretsiz domain hediye ediliyor. Dikkat çekici özelliklere sahip bu paketlerdeki diğer özelliklere göz atmak için Hostixo WordPress hosting paketleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

En İyi WordPress Hosting Paketleri Hangi Firmalardan Alınır?

Bu kısımda en iyi WordPress hosting paketleri bulabileceğiniz birçok firmadan bahsedeceğiz. Bu firmalar ayrıca genel olarak oldukça tanıdık firmalar. Bu yüzden istediğiniz firmayı seçerek WordPress hosting paketlerine göz atabilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmayalım ve WordPress hosting listemize birlikte göz atalım.

En İyi WordPress Hosting Firmaları 

Özkula 

eniyihostingfirmasi-en-iyi-wordpress-hosting-ozkula-hosting

En iyi WordPress hosting firmaları listemize Özkula ile devam etmek istiyoruz. Özkula, yıllardır hosting sektöründe hizmet veren bir firma. Oldukça deneyimli bir firma olan Özkula’nın birçok kişi tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Birçok müşterisi bulunan firma, müşterilerine WordPress hosting dahil birçok farklı hizmet sunuyor.

Firmada SSL sertifikası hizmetleri, kurumsal hosting ve linux web hosting gibi birçok farklı hizmet bulunabiliyor. Ayrıca firmanın WordPress hosting fiyatlarının oldukça ideal seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

 

FiBu Hosting

eniyihostingfirmasi-en-iyi-wordpress-hosting-fibu-hosting

En iyi WordPress hosting listemize FiBu Hosting ile başlamak istiyoruz. FiBu Hosting, günümüzde tercih edilebilecek hosting firmaları arasında yer alıyor. Oldukça genç olan bu firma, günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Her geçen daha da güçlenen bu firma, müşterilerine WordPress hosting dahil birçok hizmet sunuyor.

Genel olarak oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıkan FiBu Hosting, birbirinden farklı özelliklere sahip birçok WordPress hosting paketi bulunduruyor. Bu paketlerin genel olarak oldukça güçlü özelliklere sahip olduklarını söyleyebiliriz. Uzun lafın kısası, web siteniz için bir WordPress hosting arıyorsanız bu firmayı inceleyebilirsiniz.

Hostinger

eniyihostingfirmasi-en-iyi-wordpress-hosting-firmalari-hostinger

En iyi WordPress hosting listemizde bahsetmek istediğimiz bir diğer firma Hostinger. Son zamanlarda birçok kişinin tercih ettiği firma, özellikle WordPress hosting paketleriyle dikkat çekiyor. Müşterilerine birçok hizmet sunan Hostinger, genel olarak ortalama fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

Ayrıca bu firmadaki birçok WordPress hosting paketinde de ücretsiz domain imkânı bulunuyor. Yani Hostinger, WordPress hosting dahil birçok farklı hosting türü için tercih edilebilecek bir firma olarak tanımlanabilir.

 

GoDaddy

eniyihostingfirmasi-en-iyi-wordpress-hosting-firmalari-godaddy

En iyi WordPress hosting firmaları listemize GoDaddy ile son vermek istiyoruz. GoDaddy, senelerdir belkide birçok kişi tarafından dünyanın en iyi hosting firmaları arasında görülen bir firma. Uzun zamandır faaliyette olan firmanın senelerdir müşterilerine birçok farklı hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Bu hizmetler arasında WordPress hosting hizmeti de dikkat çekiyor.

GoDaddy WordPress hosting paketleri fiyatlarının diğer bazı firmalara göre biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu paketlerde ücretsiz domain gibi bazı önemli fırsatlar bulunuyor. Bu yüzden birçok kişinin tercih ettiği ve oldukça tanıdık bir firma olan GoDaddy firmasına da bir göz atabilirsiniz.

Böylelikle en iyi WordPress hosting firmaları listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu firmalar günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen oldukça tanıdık firmalar. Bu yüzden WordPress hosting için Hostixo ve diğer firmalara göz atabilirsiniz.