eniyihostingfirmasi-en-ucuz-hosting-firmalari-2022-uygun

En Ucuz Hosting Firmaları Hangileri? Uygun Fiyatlı Hosting Firmaları

En ucuz hosting firmaları elbette her zaman aynı olmayabiliyor. Çünkü firmalarda bir zaman sonra fiyat değişikliği olabiliyor. Ancak biz size yazımızda son zamanlarda oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıkan birçok hosting firmasından bahsetmeye çalışacağız.

Ayrıca sizin için bu firmalar hakkında kısaca bilgilerde vermeye çalışacağız. Böylece web siteniz için hangi hosting firmasını seçeceğinize daha kolay karar verebileceksiniz. Sizin de bileceğiniz üzere hosting, bir web sitesi için en önemli şeylerden bir tanesi.

Bu yüzden en ucuz hosting firmaları 2022 listemizi dikkatle inceledikten sonra web siteniz için doğru hosting firmasını tercih edebilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmadan hosting hakkındaki bazı detaylara ve hosting firmaları listemize birlikte göz atalım.

Hosting Nedir?

En ucuz hosting firmaları listesinden önce hosting ne işe yarar? Birlikte öğrenelim. Hosting bir web sitesi için en önemli şeylerden bir tanesidir. Çünkü hosting olmadan web sitesi yayınlanamaz. Hosting, tabiri caizse web sitesinin dosyalarının bulunduğu sunucu olarak tanımlanabilir.

Yani kullanıcılar web sitenize erişmek istediklerinde aslında bu sunucu aracılığıyla sitenize erişirler. Bu yüzden hosting firması ve hosting paketi seçerken dikkatli olmak çok önemlidir. Çünkü yanlış bir hosting firması veya yetersiz bir hosting paketi seçildiğinde web sitesi sağlıklı şekilde yayınlanamayabilir. Yani ziyaretçiler web sitesine ulaşırken birçok problemle karşılaşabilirler.

Hosting Paketi Seçimi Neden Önemlidir?

En ucuz hosting firmaları konusundan önce değinmemiz gereken bir diğer konu hosting paketleri. Hosting paketleri, web sitenizin dosyalarının bulunduğu sunucunun özellikleri olarak tanımlanabilir. Yani aldığınız hosting paketinde birbirinden farklı birçok özellik bulunur.

Bu yüzden web sitenize uygun bir hosting paketi seçmeniz oldukça önemlidir. Çünkü aldığınız paketin özellikleri web siteniz için yetersiz kalabilir. Bu durumda da ziyaretçiler web sitenize erişirken problemler yaşayabilirler.

Örneğin, hosting paketinizin yetersiz olması sebebiyle web sitenizin yüklenme hızı oldukça yavaş olabilir. Bu da doğal olarak ziyaretçi kaybetmenize yol açabilir. Çünkü ziyaretçiler yavaş açılan bir web sitesinde gezinmek istemeyebilirler.

Hosting Firması Seçerken Neden Dikkatli Olunmalıdır?

En ucuz hosting firmaları olarak araştırma yapıp rastgele bir firma seçmeniz web siteniz için sağlıklı olmayabilir. Çünkü araştırma yapmadan bir firma seçerseniz ileride birçok problemle karşılaşabilirsiniz. Örneğin, web sitenizde bir problem oluştuğunda seçtiğiniz hosting firmasının teknik destek ekibine oldukça geç ulaşabilirsiniz.

Bir hosting firması seçerken neden dikkatli olmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için bu kısımda birkaç başlık altında bu konudan bahsetmek istiyoruz. Hosting firması seçerken dikkatli olmanızı gerektirecek bazı durumlar genel olarak aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Problemsiz Bir Web Sitesi

Yanlış bir hosting firması seçtiğinizde ziyaretçiler web sitenize her zaman erişemeyebilirler. Yani seçtiğiniz hosting firmasının sunucularında zaman zaman problemler ortaya çıkabilir. Problemler ortaya çıktığındaysa doğal olarak web sitenizde erişim problemleri oluşabilir. Yani ziyaretçiler sitenize giremeyebilirler. İşte bu yüzden iyi bir araştırma yaparak web siteniz için doğru hosting firmasını seçmeniz oldukça önemlidir.

Teknik Destek

En ucuz hosting firmaları arasından rastgele bir hosting firması seçmeniz problemlerle karşılaştığınızda başınızı ağrıtabilir. Web sitenizin sunucusunda yani web sitenizde zaman zaman bazı problemler olabilir. Örneğin, web siteniz bir anda saldırıya uğrayabilir. İşte bu durumda hosting firmanıza ulaşarak hızlı şekilde teknik destek almanız oldukça önemlidir.

Ancak bazı hosting firmalarının teknik destek ekibine oldukça geç ulaşabilirsiniz. Bu yüzden hosting firması seçerken iyi bir şekilde araştırma yapmanız oldukça önemlidir. Aksi takdirde problemlerle karşılaştığınızda problemlerin giderilmesi uzun zaman alabilir. Bu da web sitenizin uzun süre erişilemez durumda olmasına sebep olabilir.

En Ucuz Hosting Firmaları Güncel

Bu kısımda sizler için bir en ucuz hosting firmaları listesi hazırlamaya çalışacağız. Listemizdeki firmalar genel olarak birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyorlar. Yani bu firmalar en iyi hosting firmaları 2022 listelerinde karşımıza çıkabilirler. Bu yüzden bu firmaların oldukça güvenilir olduklarını söyleyebiliriz.

Ancak yine de web siteniz için bir hosting firması seçmeden önce firmalar hakkında araştırma yapmanız oldukça önemli. Tercih edeceğiniz firma dünyanın en iyi hosting firmaları arasında da olsa araştırma yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Burada lafı daha fazla uzatmayalım ve en uygun fiyatlı hosting firmaları listemize birlikte göz atalım.

En Ucuz Hosting Firmaları 2022

Hostixo

eniyihostingfirmasi-en-ucuz-hosting-firmalari-hostixo-2022

En ucuz hosting firmaları listemize Hostixo ile başlamak istiyoruz. Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen Hostixo, Türkiye’nin en iyi hosting firmaları 2021 listesinde gösterebileceğimiz bir firma. Yerli hosting firmaları arasında bulunan Hostixo’dan oldukça uygun fiyatlarla birçok farklı hizmet alabiliyorsunuz.

Bu firmadan alabileceğiniz hizmetler arasında VDS sunucu, domain satın alma ve cPanel lisansı gibi birçok hizmet bulunuyor. Kısacası en iyi Türk hosting firmaları arasında gösterebileceğimiz Hostixo firmasının uygun fiyatlı hizmetler sunması sebebiyle listemizde yer aldığını söyleyebiliriz. Eğer sizde uygun fiyatlı WordPress hosting gibi birçok farklı hizmet arıyorsanız Hostixo’yu inceleyebilirsiniz.

Alastyr

eniyihostingfirmasi-en-ucuz-hosting-firmalari-alastyr

En ucuz hosting firmaları listemizde bulunan Alastyr, oldukça eski bir firma. Senelerdir müşterilerine birçok farklı hizmet sunan şirket günümüzde de faaliyetini sürdürüyor. Birçok kişi tarafından tercih edilen firmanın fiyatlarıysa genel olarak uygun şekilde karşımıza çıkıyor.

Yani bu hosting firmasından birbirinden farklı birçok hizmeti uygun fiyatlarla alabiliyorsunuz. Örneğin, firmadaki birçok hosting paketi genel olarak yaklaşık aylık 1 dolardan başlıyor. Böylece web siteniz için uygun bir hosting paketini uygun fiyatlarla satın alabiliyorsunuz.

Hostinger

eniyihostingfirmasi-en-ucuz-hosting-firmalari-hostinger

En ucuz hosting firmaları arasında bulunan Hostinger, rakiplerine göre oldukça uygun fiyatlar sunan bir şirket. Şirketin fiyatlandırması genel olarak oldukça uygun olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kişi tarafından tercih edilen bu firmada da birbirinden farklı birçok hizmet bulunuyor.

Hostinger’dan alacağınız hosting paketi ne kadar uzun süreli olursa fiyatta genel olarak o kadar düşüyor. Yani bir hosting paketini 24 aylık yerine 48 aylık alırsanız o pakete çok daha az ücret ödeyebiliyorsunuz. Bu kısımda son olarak Hostinger’dan VPS hosting dahil birçok farklı hizmetin satın alınabildiğini belirtelim.

FiBu Hosting

eniyihostingfirmasi-en-ucuz-hosting-firmalari-fibu-hosting

En ucuz hosting firmaları listemizde yer alan bir diğer firma FiBu Hosting. Piyasada oldukça genç olan bu firma, müşterilerine fazlasıyla uygun fiyatlı hizmetler sunuyor. Yani bu firmadan da birbirinden farklı birçok hizmeti oldukça düşük fiyatlarla alabilmeniz mümkün.

Ayrıca FiBu Hosting üzerinden hosting paketlerinin yanı sıra alan adı kaydı dahil birçok hizmete ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra bu firmada bazı hosting paketlerinin yıllık yaklaşık 50 TL gibi oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıktığını belirtelim. Kısacası uygun fiyatlı bir hosting firması arıyorsanız, bu firmaya da göz atabilirsiniz.

Özkula

eniyihostingfirmasi-en-ucuz-hosting-firmalari-ozkula-hosting

En ucuz hosting firmaları listemize Özkula ile son vermek istiyoruz. Özkula, uygun fiyatlarla karşımıza çıkan bir başka şirket. Bu firmadan VDS ve Dedicated sunucu dahil birçok farklı hizmeti satın alabiliyorsunuz.

Firmada WordPress hosting hizmetinin yanı sıra linux web hosting, kurumsal hosting gibi birçok farklı hosting paketi bulunuyor. Bu firmadan da genel olarak yıllık yaklaşık 100 TL’den başlayan fiyatlarla bazı hosting paketlerini alabilmeniz mümkün. Kısacası uygun fiyatlı bir başka şirket arıyorsanız, Özkula’yı da inceleyebilirsiniz.

En ucuz hosting firmaları listemizin böylelikle sonuna gelmiş bulunuyoruz. Ancak yazımızı bitirmeden önce hosting firması seçerken iyi bir araştırma yapmanız gerektiğini sizlere hatırlatmak istiyoruz. Böylelikle web siteniz için doğru hosting firmasını tercih edebilirsiniz. Aksi takdirde yanlış bir hosting firması tercihi yaptığınızda ileride birçok problemle karşılaşabilirsiniz.