eniyihostingfirmasi-site-araclari-bitcatcha

Web Siteniz İçin Kullanışlı Site Araçları

Web sitenizi birçok farklı şekilde test edebileceğiniz bazı site araçları bulunuyor. Bu araçları kullanarak, sitenizin hız testini vb. testleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Yazımızdaki araçları inceleyerek sizde hosting yani sitenizi birçok farklı açıdan test edebilirsiniz.

Web sitenizin sağlıklı şekilde çalışması oldukça önemli. Yani ziyaretçilerin sitenizde problemsiz şekilde gezinebilmesi için sitenizin problemsiz şekilde yayınlanması gerekiyor. Örneğin, ziyaretçiler yavaş yüklenen bir web sitesine girmeyi istemezler. İşte bu yüzden bunlar gibi birçok konuya dikkat etmeniz gerekiyor.

İşte bunun gibi durumlarla karşılaşmamak için kullanabileceğiniz bazı site araçları bulunuyor. Yani bu araçlar sayesinde sitenizin durumunu ve performansını istediğiniz zaman test edebiliyorsunuz. Böylece web sitenizin daha problemsiz bir şekilde yayınlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Eğer sizde birbirinden farklı site yani hosting araçları kullanarak sitenizi test etmek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Bahsedeceğimiz Site Araçları Ne İşe Yarar?

Yazımızdaki web site araçları aslında basitçe açıklamamız gerekirse sitenizi birçok farklı açıdan test etmenize yarıyor. Bu araçlar sayesinde ziyaretçilerin sitenize daha kusursuz bir şekilde erişmelerini sağlayabilirsiniz. Örneğin, bu araçlardan bazıları web sitenizin hızını test edebiliyor. Böylelikle ziyaretçilerin web sitenize bağlanma hızını öğrenebiliyorsunuz.

Daha sonra eğer ziyaretçilerin sitenize bağlanma hızı oldukça yavaşsa buna göre önlem alabilirsiniz. İşte bu yüzden bir web site aracı kullanarak sitenizi test etmeniz oldukça önemli. Uzun lafın kısası, bu araçlar sitenizi test ederek problemleri tespit etmenize olanak tanıyorlar.

Yazımızdaki Site Araçları Neden Kullanılmalıdır?

Site analiz araçları olarak da tabir edebileceğimiz bu site araçları, web sitenizin performansı için oldukça önemli. Sizin de bileceğiniz üzere ziyaretçiler problemli sitelerde gezinmekten hoşlanmazlar. Örneğin, web siteniz ara sırada olsa hata veriyorsa ziyaretçiler bu durumdan hoşlanmayarak web sitenizi terk edebilirler.

Ayrıca sitenizdeki sayfaların yüklenme hızı oldukça düşükse bu da yine ziyaretçi kaybetmeniz için oldukça büyük bir sebeptir. İşte bu yüzden bunlar gibi problemlerin önüne geçebilmeniz için sitenizi birçok açıdan test etmeniz gerekli. İşte tamda bu kısımda karşımıza sitenizi test edebileceğiniz site araçları çıkıyor.

Bu araçlar sayesinde sitenizi birçok farklı açıdan test edebilirsiniz. Sitenizin hızını bile test edebileceğiniz bu araçlar, basitçe açıklamamız gerekirse problemleri tespit etmenizi sağlarlar. Bu araçlar sayesinde eğer sitenizde bir problem varsa tespit ederek problemi hızlıca çözebilirsiniz. Böylece web sitenizi daha sağlıklı bir şekilde ziyaretçilere ulaştırabilirsiniz.

Sitenizi Test Etmek İçin Kullanabileceğiniz Site Araçları

Yazımızdaki site araçları, site tasarım araçları gibi araçlar değil. Ancak bu araçlar siteniz için çok önemli araçlar. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu araçlar sayesinde web sitenizi daha problemsiz bir şekilde ziyaretçilere ulaştırabilirsiniz. Sitenizin performansını bu araçlar sayesinde hızlıca kontrol edebilirsiniz. Web siteniz için kullanabileceğiniz birbirinden kullanışlı birçok site aracı aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Site Araçları 2022

GTmetrix

eniyihostingfirmasi-site-araclari-gtmetrix

Site araçları listemize GTmetrix ile başlamak istiyoruz. GTmetrix, kısaca bir site performans analiz aracı olarak tabir edilebilir. Sitenizin performansını daha iyi bir hale getirmek için bu aracı kullanabilirsiniz. Çünkü GTmetrix aracı sitenizin performansını analiz edebilir ve sitenizi daha iyi bir hale getirebilmeniz için size birçok öneri sunabilir.

Üstelik bu aracı kullanarak sitenizi analiz etmeniz oldukça kolay. GTmetrix web sitesindeki gerekli kısma sitenizin alan adını yazarak performans analizini başlatabiliyorsunuz. Ardından bir süre sonra karşınıza sitenizin yüklenme süresi ve performans raporu gibi birçok farklı bilgiler geliyor.

Bitcatcha

eniyihostingfirmasi-site-araclari-bitcatcha

Ücretli ve ücretsiz site araçları listemize Bitcatcha ile devam etmek istiyoruz. Bu kısımda ilk olarak Bitcatcha’nın oldukça basit ve kullanışlı bir yapıyla karşımıza çıktığını belirtelim. Basit yapıya sahip olan bu araç, GTmetrix ile oldukça benzer.

Bu araç sayesinde genel olarak sitenizin hızını ölçebiliyorsunuz. Bitcatcha, sitenizin sunucusunun isteklere yanıt süresini ölçebiliyor. Ayrıca bu araç web sitenizdeki en büyük öğenin yüklenme süresini de ölçebiliyor. Kısacası bunlar gibi birçok şeyi ölçebilen araç sayesinde genel olarak sitenizin yüklenme hızını ve genel performansını kontrol edebiliyorsunuz.

UptimeRobot

eniyihostingfirmasi-site-araclari-uptimerobot

Önemli site araçları arasında bulunan UptimeRobot, sitenizin ne kadar süre kapalı kaldığını ölçebiliyor. Web siteniz birçok durumdan dolayı zaman zaman ulaşılamaz olabilir. Ancak elbette günün her dakikası sitenizin kapalı olup olmadığını kontrol edemezsiniz.

İşte bu yüzden UptimeRobot oldukça kullanışlı bir araç. Bu araç size gün içerisinde sitenizin kapalı kalma süresini gösterebiliyor. Yani siteniz gün içinde kapandıysa bu araç sayesinde ne kadar süre kapandığını görebiliyorsunuz.

Daha sonra bu süreleri hesaplayarak sitenizin aylık kapalı kalma süresini de bulabilirsiniz. Bu hesaplama sonucunda sitenizin kapalı kalma süresi uzun çıkarsa yani uptime süresi düşük çıkarsa bunun için bir çözüm arayabilirsiniz. Örneğin, hosting firmanızı Hostixo Hosting gibi kaliteli bir hosting firmasıyla değiştirerek sitenizin problemsiz şekilde daha uzun süre yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

My Hosting Finder

eniyihostingfirmasi-site-araclari-myhostingfinder

Site araçları listemizde son olarak My Hosting Finder aracından bahsetmek istiyoruz. Ancak bu aracın diğer araçlardan farklı olduğunu belirtmemizde fayda var. İşlevi oldukça farklı olan bu araç sayesinde bir web sitesinin kullandığı hosting hakkındaki birçok detayı.

Yani bu aracın işlevinin oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Bu aracı kullanarak problemsiz çalışan bir sitenin sunucu detaylarını öğrenebilirsiniz. Böylece web sitenizi o hosting firmasına taşıyarak sitenizin daha problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

My Hosting Finder aracıyla birlikte ücretsiz ve ücretli site araçları listemizin sonuna geliyoruz. Birbirinden farklı bu araçları kullanarak sitenizi daha kusursuz bir hale getirebilirsiniz.