eniyihostingfirmasi-reseller-hosting-nedir-reseller-ne-demek-hostixo

Reseller Hosting Nedir ? Reseller Hosting Tavsiyesi

Özellikle yeni hosting satın alacak kişiler, reseller hosting nedir diye merak edebiliyorlar. Bu hosting çeşidi aslında genel olarak ticari amaçlı tercih ediliyor.

Günümüzde birçok kişi bir web sitesi açmak isteyebiliyor. Çünkü artık WordPress sayesinde bir web sitesi açmak çok kolay. Ancak site açarken bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekiyor. Örneğin, sitenin domain adresini doğru bir şekilde seçmek şart.

Ayrıca site açarken dikkat edilmesi gerekenler arasında tabii ki hosting firması ve türleri de bulunuyor. Hosting firması seçiminden sonra geriye hosting türü seçimi kalıyor. Birçok farklı hosting türü bulunduğu için bu noktada kullanıcıların kafası biraz karışabiliyor. Yazımızda bahsedeceğimiz resellerin de hosting çeşitleri arasında bulunduğunu belirtelim.

Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

eniyihostingfirmasi-reseller-hosting-nedir-en-iyi-reseller-hosting

Reseller hosting nedir sorusunu cevaplamadan önce hosting nedir birlikte öğrenelim. Hosting, bir web sitesi için en önemli şey olarak tanımlanabilir. Günümüzde WordPress sayesinde kolayca bir web sitesi oluşturulabiliyor.

Ancak bir site açmak için tabii ki bir hosting satın almak gerekiyor. Çünkü hosting, aslında web sitenizin yayınlanmasını sağlayan sunucular olarak tanımlanabilir. Bir hosting hizmeti satın aldığınızda aslında bir sunucu kiralamış oluyorsunuz.

Kiraladığınız sunucuda web sitenizin dosyaları bulunuyor ve bu sunucular yaklaşık 7/24 aktif olarak çalışıyor. Ziyaretçiler sitenize erişmek istediklerinde bu sunucuya bir istek yollanıyor. Eğer bir problem yoksa ve sunucular aktifse erişim sağlanıyor.

Yani aslında hosting, bir sitenin dosyalarının saklandığı sunucu olarak tanımlanabilir. Ağa bağlı olan bu sunucular sayesinde ziyaretçiler sitenize erişim sağlayabiliyor. Eğer hosting yani sunucuda bir problem varsa doğal olarak ziyaretçiler siteye erişim sağlayamıyor.

Hosting Seçimi Neden Önemlidir?

Reseller hosting nedir sorusunun cevabı elbette önemli. Ancak daha önce belirttiğimiz gibi hosting, bir site için en önemli şey olarak bile gösterilebilir. Bu sebeple bu konu üzerinde biraz daha durmak istiyoruz. İlk olarak web sitenizin hosting yani sunucular sayesinde yayınlandığını belirtelim. Ziyaretçiler sitenize girdiklerinde istemciyle sitenizin hostingi arasında bir iletişim gerçekleşiyor.

Eğer sitenizin sunucusunda bir problem yoksa doğal olarak erişim gerçekleşiyor. Ancak sunucu aktif değilse veya sunucuda bir problem varsa erişim gerçekleşmiyor. İşte bu yüzden hosting firması ve hosting türü seçerken dikkatli olunması gerekli.

Yanlış bir hosting firması seçimi yaptığınızda sitenizin sunucusunda sık sık problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da ziyaretçiler sitenize erişim sağlamakta sorun yaşayabilirler. Ayrıca siteniz için doğru hosting türünü ve paketini seçmeniz gerekiyor.

Örneğin, düşük özelliklere sahip bir hosting paketi seçerseniz, sitenizde zaman zaman yavaşlamalar ve hatta çökmeler olabilir. İşte bu sebeple sitenize hosting seçerken birçok kriteri göz önünde bulundurmalısınız.

Hosting Çeşitleri Nelerdir?

eniyihostingfirmasi-reseller-hosting-nedir-en-ucuz-reseller-hosting-hostixo

Reseller hosting nedir kısmına geçmeden önce aslında hosting türlerinden bahsetmemiz şart. Çünkü reseller hostingin de bir hosting çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre ve farklı amaçlara göre birçok hosting çeşidi bulunuyor.

Hosting çeşitleri arasında WordPress Hosting, VPS Hosting, Cloud Hosting, Windows Hosting ve Linux Hosting gibi türler yer alıyor. Örneğin, WordPress hosting, WordPress web siteleri için özel olarak hazırlanıyor.

Böylece WordPress kullanıcıları siteleri için bir WordPress hosting paketini rahatlıkla tercih edebiliyorlar. Bu kısımda son olarak reseller hostingin de hosting türleri arasında bulunduğunu belirtelim. Bazı hosting çeşitleri bu şekilde oluşuyor.

Reseller Ne Demek ?

Reseller kelimesi temel olarak bayi, aracı anlamına geliyor. Ancak aslında bu kelimenin anlamı, tekrar pazarlayan veya alıp satan olarak da tanımlanabilir. Bu kelime, satın aldıkları hizmeti kullanmak yerine kâr için tekrar pazarlayanlar için kullanılıyor.

Reseller Hosting Nedir ? Ne İşe Yarar?

eniyihostingfirmasi-reseller-hosting-nedir-en-iyi-reseller-hosting-hostixo

Reseller hosting nedir sorusunu artık cevaplamak istiyoruz. Reseller kelimesinin tekrar pazarlayan olarak tanımlanabileceğini tekrar hatırlatalım. Aslında sorumuzun cevabı da burada ortaya çıkıyor. Reseller hosting, bayi tipi barındırma anlamına geliyor.

Bu hosting türünde çok fazla web sitesi barındırılabiliyor. Böylece isteyen kişiler, bu hosting türünü satın alarak hosting pazarlaması yapabiliyorlar. Örneğin, bir hosting firmasından reseller hosting satın aldığınızı varsayalım. Bu hostingi belirli bir limiti aşmadan kendi müşterilerinize pazarlayabiliyorsunuz.

Yani reseller hosting satın aldığınızda, bir hosting firması gibi kendi müşterilerinize hosting satabiliyorsunuz. Ancak tabii ki bunu satın aldığınız paketin limitleri dahilinde yapabiliyorsunuz. Örneğin, 50 site barındırabilen bir reseller hosting satın aldıysanız, bu durumda yaklaşık 50 kişiye hosting hizmeti sunabilirsiniz.

Ancak tabii ki limitsiz reseller hosting paketleri de bulunuyor. Böylece müşterilerinize rahatlıkla hosting hizmeti sunabiliyorsunuz. Uzun lafın kısası, bayi veya aracı anlamına gelen reseller, hostingin bir firmadan satın alınarak tekrar pazarlanmasına deniyor.

Reseller Hosting Tavsiyesi – Hostixo Hosting

Yazımızda son olarak sizlere bir hosting firması tavsiyesinde bulunmak istiyoruz. Çünkü en iyi reseller hosting hangisi diye merak ediyor olabilirsiniz.

En İyi Reseller Hosting – En Ucuz Reseller Tavsiyesi

Yazımızda sizlere güvenilir bir firma olan Hostixo hosting firmasını tavsiye etmek istiyoruz. Hostixo, eniyihostingfirmasi.com olarak bizimde tercih ettiğimiz bir hosting firması. Güvenilir ve uygun fiyatlarla hizmet sunan Hostixo, reseller hosting hizmeti de sunuyor.

Firmada Linux Reseller Hosting ve Windows Reseller Hosting seçenekleri bulunuyor. Yani güvenilir ve en ucuz reseller hosting hangisi diye merak ediyorsanız, Hostixo Hosting’e kesinlikle göz atmalısınız. Çünkü bu firma, yıllardır hosting piyasasında güvenle tercih ediliyor. Ayrıca firmadaki fiyatların genel olarak oldukça uygun olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Bu yazımızda sizler için reseller hosting nedir gibi soruları cevaplamaya çalıştık. Umarız kafanızdaki soruları biraz olsun giderebilmişizdir. Reseller Hosting satın al linkine tıklayarak Hostixo Reseller Hosting paketlerini inceleyebilirsiniz.